کد خبر : 237728
تاریخ انتشار : 4 اردیبهشت 1397 15:12
تعداد مشاهدات : 214

خصوصیات رفتاری کودک 6 ساله

بچه های این گروه سنی از تعریف و تشكری كه در محیط مدرسه و خانه از آن ها می شود، لذت می برند.


مهم است با بچه های 6 ساله خود چگونه رفتار کنید، این کودکان در سنی قرار دارند که نه آن قدر کوچک هستند که مثل کودکان 4 یا 5 ساله با آن ها برخورد کنید نه آن قدر بزرگ شده اند که همانند بچه های 10 یا 12 ساله رفتار کنند. بنابراین فهم رفتارهای آن ها به شما در تربیت صحیح این بچه ها در این سن کمک می کند.

خصوصیات جسمانی: رشد جسمانی همچنان به طور آهسته و منظم ادامه دارد. کودک فعال و پرانرژی ولی هنوز مهارت لازم را در انجام عملیات به دست نیاورده است. دندان های شیری در حال ریزش و دندانهای دائمی در حال رویش هستند.

کودک مستعد ابتلا به بیماری های دوران کودکی است ولی این آمادگی بتدریج کم می شود.

خصوصیات روانی: کودک همچنان علاقه مند و کنجکاو است و به پرسش در مورد امور و اشیا ادامه می دهد. او آماده و علاقه مند به یادگیری و آگاه از نقش و موقعیت خودش می باشد. دوری از خانواده ی خود را بهتر تحمل می نماید.

استقلال بیشتری به دست می آورد و می تواند در بعضی موارد به طور مستقل فکر کند و به آن عمل نماید و به آن عمل نماید. بعضی از کودکان در این سنین به جمع آوری و نگهداری اشیا علاقه مند می شوند.

خصوصیات عاطفی: کودک هنوز در بیان و اظهار حالات عاطفی اش صمیمی و آزاد است، گر چه گاهی دیده می شود که این عواطف را تا حدودی کنترل می کند و به آنها رنگ اجتماعی می دهد. همچنین در برابر گفتار و کردار بزرگتران از خود حساسیت نشان می دهد.

خصوصیات اجتماعی: کودک در بازی های گروهی شرکت می کند هر چند نسبت به سنین قبل رشد کرده است و تا حدودی نیز قادر به درک و فهم حقوق دیگران می باشد ولی باز هم خودمدار است و به همین خاطر گاهی به نزاع با همبازی هایش می پردازد.

 

 

منابع: فرزند پروری، روانشناسی کودک


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
آثار نمایشگاه
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
25800
تعداد افراد آنلاین
25800
تعداد اعضای گروه
25800
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12