کد خبر : 239263
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1397 14:18
تعداد بازدید : 845

ویژگی های کلاس های تابستانی کودکان

مهمترین عامل در انتخاب یک کلاس تابستانی برای فرزندمان باید علاقه وی باشد.یک کلاس تابستانی می تواند به همان اندازه که یک کلاس درسی مهم می باشد، از اهمیت برخوردار باشد. از کنار کلاس های تابستانی نمی توان به سادگی گذشت. اگر ما از آن جمله پدر مادرهایی هستیم که فرزندانمان را در کلاس های تابستانی و اوقات فراغت ثبت نام کرده ایم، باید نسبت به این موضوع حساس باشیم و به آن را بی اهمیت نپنداریم. یک کلاس تابستانی خوب می تواند به اندازه یک مدرسه خوب مورد اهمیت باشد.

حجم بالا و تنوع زیاد کلاس ها و نیز طیف گسترده ای از مهارت های هنری، ورزشی، درسی و ... به جای تقویت استعدادها و مهارت های کودکان موجب دلزدگی، سرخوردگی و پژمردگی آن ها می شود.هدف از این کلاس ها تولید نابغه برای جامعه نیست، بلکه قرار گرفتن کودک در مسیر بالفعل سازی استعدادهای خود و خودشکوفایی اوست.

پدران و مادران باید پیش از در نظر گرفتن کلاس های تابستانی چند نکته را در نظر بگیرند؛

1- در درجه اول ورزش برای کودک حتماً مفرح و همراه با شادی و بازی باشد. مهم نیست کودک چیزی یاد بگیرد زیرا هدف اصلی تعامل با دیگران و تخلیه انرژی است.

2- ورزش باید فعالیتی مستمر بوده و تنها منحصر به تابستان نباشد.

3- بهتر است ورزش فشار جسمانی زیادی به کودک وارد نکند.

4- ورزش نباید ساختاری محدودکننده داشته باشد و کودک باید حین انجام آن به اکتشاف بپردازد.

5- والدین پیش از ثبت نام و شروع فعالیت ورزشی به طور نامحسوس طی یکی، دو جلسه رفتار مربی را در نظر بگیرند تا نسبت به سلامت اخلاقی و صبر و تحمل او نسبت به کودک مطمئن شوند.

6- حتی المقدور از ثبت نام کودک در کلاس های ورزشی که پرخاشگری، حمله و مبارزه را در بر دارد اجتناب کند.

7- ورزش های گروهی مانند طناب کشی، والیبال، بسکتبال و واترپلو نسبت به ورزش های انفرادی ارجحیت دارد.

8- شطرنج برای تقویت قوای ذهنی و یادگیری تعاملات اجتماعی و پاسخ های درنگیده یعنی رفتارهایی که نتایج آنها بعدها مشخص می شوند بسیار مناسب است.

9- ورزش هایی مانند آی کیدو، تای چی، وینگ چون، ژیمناستیک، دوچرخه سواری، اسکیت و بدمینتون در صورتی که مربی دوره های لازم برای آموزش به کودکان را دیده باشد، برای هماهنگی تعادلی چشم و دست بسیار مناسب است.

10- در انتخاب ورزش مربی و باشگاه ورزشی به جای بردن و پیروزی بر دوستی، همکاری، مهربانی، همدلی، بالا بردن روحیه کودکان و صفاتی مانند مروت، فتوت، دستگیری و کمک به همنوع که از دیرباز در فرهنگ ایرانی اسلامی تجلی داشته اند تأکید شود.

 

 

منابع: فارس، فامیلی گارد

 

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :
آثار نمایشگاه
اثر قبلی
اثر قبلی
تعداد آثـار
25800
تعداد افراد آنلاین
25800
تعداد اعضای گروه
25800
اثر قبلی
تمــاس با مــــــــــا
اثر قبلی
: پست الکترونیک
honar@tebyan.com
:شماره تلفن
81202203
:آدرس
تهران،خیابان نادری،نبش حجت دوست ، پلاک 12